177. Najlepsze artykuły z LinkedIn z roku 2013

No to jeszcze jeden noworoczny temat, po Susan Scott, chociaż niespodziewanie, już luty. Poniżej znajduje się prezentacja, w której znajdziesz najciekawsze artykuły z poprzedniego roku, z serwisu LinkedIn.

Klikając na slajdy, poszczególne artykuły otworzą się w nowym oknie.

O ile początek roku, to czas masowego wysypu różnego rodzaju podsumowań i trendów (przepowiedni) na przyszłość, to warto zwrócić uwagę na w/w zestawienie, ze względu na autorów. Piszą tam m. in. szefowa GE, Jack Welch, Bill Gates, Richard Branson. Zacny zestaw.

W linkach z poszczególnych slajdów znajdują się:
  • artykuł Billa Gatesa o tym, czego nauczył się od inwestora, Warrena Buffeta (między innymi tego, że nieważne jak bogaty jesteś, masz tyle samo czasu, co wszyscy inni, tj. 24 h / dobę ;-))
  • zestawienie ex szefa GE, Jacka Welcha, na temat najczęstszych błędów liderów.
  • świetny tekst Jeffa Weinera, szefa LinkedIn na temat poprawy efektywności spotkań. Na większą efektywność spotkań wpłynęły dwa triki: wyeliminowanie (zakaz) używania prezentacji oraz przesyłanie materiału, który jest zwykle pokazywany na początku spotkania, do przeczytania, 24 godziny przed spotkaniem. Proste. Trzeba tylko ten materiał przed spotkaniem przeczytać…
  • lista trzech najważniejszych książek do przeczytania, zdaniem Jeffa Bezosa z Amazon.com
  • post Richarda Bransona o tym, że dobra asystentka jest lepsza niż najlepszy smartfon.
Enjoy.
Udostępnij: