O autorze

Michał Zaborek

Zawodowo, funkcjonuję w House of Skills, czołowej firmie doradczo-szkoleniowej w Polsce, jako prezes zarządu. Zanim zająłem się zarządzaniem, działałem jako trener/konsultant a potem konsultant, realizując projekty z klientami, głównie w obszarach diagnozy i zmiany kultury organizacyjnej firm i zespołów zarządzających, diagnozy społecznej, wdrażania systemów ocen, zarządzania talentami, podnoszenia efektywności i budowania zespołów. Mam też kilkuletnie, ciekawe doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji. Jestem współautorem książki Zespoły po polsku, traktującej o pracy zespołowej w polskich organizacjach i w polskim kontekście kulturowym.

Inspirują mnie sukcesy i porażki innych, mądre książki i odważni ludzie. Moje hobby, poza pracą, to fotografia, piłka nożna, joga i gotowanie. O fotografii piszę (tzn. głównie wrzucam zdjęcia) na swojej drugiej stronie: www.1978.pl. (chwilowo strona w renowacji ;)).

Blog jest moją prywatną inicjatywą. Jego nazwa, to luźne, inspiracyjne nawiązanie do tematyki HR (human resources, zarządzanie zasobami ludzkimi). Skąd taka nazwa? Gdy zakładałem bloga, to czytałem akurat książkę „Kultura ma znaczenie”, o roli kultury w biznesie, zatem analogicznie zakiełkowało mi w głowie „HR ma znaczenie”.

W przeszłości na blogu gościnnie pisali: Paweł Wydymus oraz Marek Hyla.

Pełnię funkcję dyrektora R&D w House of Skills. Swoją przygodę z branżą doradczo-szkoleniową rozpocząłem w 2005 roku, zaczynając jako junior konsultant, a potem trener i konsultant. Od roku 2010 odpowiadam za poszukiwanie, kreowanie i wdrażanie nowych rozwiązań rozwojowych i szkoleniowych.