Wywiady i artykuły

Wywiady, które ukazały się na blogu:

  • Gigi de Grootpierwsza oraz druga część wywiadu z szefową globalnej sieci konsultantów itim international. Rozmowa o kulturach narodowych, różnicach międzykulturowych i o tym w jaki sposób można stać się bardziej wyczulonym na to, co nas różni. Wersja oryginalna (angielska) – tutaj.
  • Philip Zimbardo – profesor uniwersytetu Sanforda o psychologii i jej znaczeniu w życiu codziennym. Wywiad z roku 2000, jego wersja angielska – tutaj.
  • Wywiad z IronManem Marcinem Koniecznym, który w pierwszym swoim starcie w zawodach Iron Man (thriatlon), wygrał we wspaniałym stylu, zostawiając w polu zawodowców. O przygotowaniach, o stawianiu sobie dużych celów i o tym, o czym myśli człowiek biegnący maraton, po przejechaniu 180 km na rowerze i przepłynięciu prawie 4 km w jeziorze.

 

A oto artykuły opublikowane w papierowych czasopismach:

  • Inwestycje w rozwój ludzi. Tekst o tym, co się dzieje ze środkami wydawanymi na rozwój pracowników i czy to naprawdę działa. Artykuł z magazynu Strategie. Pisma dyrektorów finansowych, kwiecień 2011, autorzy: Henryk Puszcz, Michał Zaborek.