240. Raport o trendach w rozwoju na rok 2023 i wideo z webinarów o tej tematyce.

Tam taram tam tam. Już jest – nowy, świeży raport o trendach w rozwoju ludzi na rok 2023. Premierze towarzyszyła konferencja online – to już nasza nowa, świecka tradycja, która narodziła się w pandemii.

W tym roku mieliśmy znakomitych gości i gościnie. W kolejności pojawiania się na wirtualnej scenie:

  • Łukasz Nowak i Michał Kaźmierczyk, współautorzy raportu przedstawili wybrane zjawiska, które kształtują i zmieniać będą warunki prowadzenia biznesu od strony „ludzkiej”. O tych zjawiskach piszemy w raporcie, czyli m. in. o: złamanej zasadzie lokalności w poszukiwaniu pracy przez tzw. „białe kołnierzyki”, rosnącą rolę technologii immersyjnych, powracanie do pracy osób na emeryturze.
  • dr Szymon Kubiak oraz dr hab Marcin Wujczyk z kancelarii Wardyński & Partners opowiedzieli o meandrach i rafach zmian w prawie pracy w roku 2023. Rozpoczęty właśnie rok obfitował będzie w zmiany istotne dla firm i pracowników. Rozmowa dotyczyła m. in. zmian związanych z pracą zdalną, wyzwaniami od strony prawnej pracy w modelu hybrydowym, czy kwestii związanych z sygnalistami i inkluzywnością. Ważne – bo się zmienia, ważne nie tylko dla twardego HRu, prawników, ale też dla każdego menedżera.
  • Irena Ciemniewska z NBP Paribas Bank Polska w rozmowie z Michałem Kaźmierczykiem poruszyła temat wyzwań menedżerskich w banku i tym, co liczy się tak naprawdę – na koniec dnia – dla liderki/lidera. Kanwą jest proces zmiany kultury w organizacji, jej unifikacji oraz wdrażanie wartości.  Rozmowa będzie szczególnie interesująca, jeśli przymierzasz się do tematu wdrożenia wartości u siebie w organizacji.
  • Iwona Kempa-Ziółkowska, Lidl Polska oraz Iwona Wieczorek rozmawiały o e-learningu i jego wdrożeniu w dużej, rozproszonej organizacji. Jak wdrażać e-learning skutecznie, aby po prostu działał i spełniał swoje efekty, jaką kompozycję może mieć sprawny zespół produkcyjny w organizacji, realizujący zadania w całej grupie regionalnej. Arcyciekawe jeśli masz lub planujesz wdrożyć e-learning u siebie w firmie, zwłaszcza z zespołem wewnętrznym.

A oto i raport Trendy w rozwoju ludzi na rok 2023. Z radością odsyłam do linku i materiału. Przyjemnej lektury! :-)

Całość wystąpień możesz obejrzeć tutaj:

Udostępnij: