2. Penelope Trunk

Linki po lewej, to ciekawe strony, które chcę sukcesywnie opisać szerzej. Dzisiaj pierwsza z nich. Są to witryny WWW na tyle ciekawe, że czytam je regularnie. Samych ciekawych stron (czyli takich które nie czytam) jest bez liku i coraz więcej. Sztuką staje się sztuka wybierania informacji i nie pogubienie się w tym wszystkim?

Penelope Trunk. Gdy usłyszałem pierwszy raz, to skojarzyła mi się z Penelope Cruz i chyba tylko dlatego zapamiętałem adres jej bloga. http://blog.penelopetrunk.com/

Blog ma tytuł ?Brazen Careerist?, czyli bezwstydny karierowicz. Czyli jest o karierze przede wszystkim, ale też o trendach na rynku pracy, o zmianach pokoleniowych, o styku życia tak zwanego prywatnego z tak zwanym zawodowym, ich mieszaniem i pomieszaniem. Penelope Trunk napisała książkę pod tym samym tytułem co blog. Książka została wydana w Polsce – „Błyskotliwa kariera„. Autorka jest CEO firmy o nazwie? Brazen Careerist, która pomaga w wyszukiwaniu talentów, głównie wśród ludzi rozpoczynających karierę (generacja Y).

Blog jest pisany świetnym językiem, co poza miksem błyskotliwości wniosków, tematów i bezwstydną szczerością, jest jego głównym atutem. Penelope jest zjawiskiem samym w sobie, to swego rodzaju ?celebrity? Internetu. Jest też genialnym przykładem na przemyślaną, (a nawet sprytną) i niezwykle konsekwentną strategię marketingu osobistego. Strona jest bardzo popularna, autorka występuje po całych Stanach jako ?key note speaker?, opowiadając o swojej firmie, jej upadkach i wzlotach (głównie upadkach), o trudnościach życia samotnej matki w NY.

Firma Penelope Trunk tworzy portal społecznościowy (tak, pod tą samą nazwą ;)), który reklamuje się chwytliwym hasłem: ?Define your career. Control your life?. Te 6 słów najlepiej oddaje tematykę bloga, który w ostatnich miesiącach jest chyba moim numerem jeden.

Udostępnij: