55. Sposób na logo, albo inną grafikę.

Coraz więcej możemy zrobić przy pomocy sieci, on-line. Poniżej opis ciekawego serwisu, który jest pomocny m. in. w tworzeniu logotypów. Niedawno miałem okazję procesować przez dwa tygodnie produkcję logo dla dużego programu rozwoju pracowników. Moje doświadczenia (baaaardzo różne) kontaktu z „żywymi” grafikami skłoniły mnie do sprawdzenia, „czy da się to zrobić inaczej?”. Da się.

CrowdSPRING (http://www.crowdspring.com). Strona reklamująca się jako ?world?s best creative department? ? dobry wybór, gdy jesteś grafikiem, ale przede wszystkim ? gdy poszukujesz logo dla swojej firmy, projektu (coraz więcej projektów z obszaru HR ma swoje logo!), czy klienta, gdy masz do zrobienia banner, czy inny element graficzny (strony www też). Idea jest prosta ? opisujesz projekt, jego budżet, czas trwania, wymagania. I czekasz na odzew grafików z całego świata, którzy na zasadzie konkursu umieszczają swoje prace ? płacisz tylko temu, który wygra, którego logo (czy inny projekt graficzny) wybierzesz.

Po drodze jest możliwość modyfikacji każdej z propozycji ? na zasadzie dialogu z autorami. Na stronie wymagana jest krótka rejestracja, potem można oglądać konkursy i prace innych ? najlepiej zobaczyć w praktyce jak to działa. Haczyk ? to gdy projekt dostanie co najmniej 25 odpowiedzi ? musisz wybrać jeden i ponieść koszty. Gdy jest mniej niż 25 ? nie ma opłat (jeśli nic nie wybierzesz).

Serwis pobiera 15% prowizji od płatności, w sieci zarejestrowanych jest na tą chwilę ponad 50.000 grafików. Jak dla mnie – ciekawa alternatywa do wypróbowania następnym razem.

Udostępnij: