221. E-learning BootCamp 2018

Żyjemy w ciekawych czasach. Tempo zmian w biznesie przyspiesza. Do tego dochodzi szum informacyjny. Logarytmicznie rośnie ilość dostępnych i możliwych do przetworzenia informacji. Sztuką staje się selekcja tego, co faktycznie jest nam potrzebne tu i teraz. W obszarze rozwoju wspomaganego technologią, odchodzimy od sformalizowanych procesów szkoleniowych na rzecz lekkich formatów dowolnie modelowanych, dopasowanych do potrzeb i do tego spersonalizowanych. Zmiany wspomaga coraz silniejsze zadomowienie się na rynku pracy nowych generacji i rewolucja technologiczna, spowodowana pojawieniem się urządzeń mobilnych. Jesteśmy cały czas online, korzystamy z wiedzy dokładnie w tym momencie, kiedy jest nam potrzebna, a e-learning staje się praktycznie codziennością każdej większej organizacji.

Ten wstęp o rozwoju technologii i trudnościach w wyborze tego, co dobre prowadzi mnie do rekomendacji czwartej edycji E-learning BootCamp. Jedyne tak szerokie i praktyczne wydarzenie edukacyjne na naszym rynku będzie miało miejsce w dniach 18-22 czerwca 2018. Tematyka BootCampu jest przekrojowa i dotyczy kluczowych obszarów wdrożenia i funkcjonowania e-learningu w organizacji. Uczestnicy mają wybór jednej z trzech ścieżek merytorycznych: metodycznej, wdrożeniowej i developerskej. To propozycja dla wszystkich tych, którzy planują wdrożyć e-learning i szukają skutecznych sposobów na przeprowadzenie tej zmiany w firmie oraz dla tych, którzy chcą doskonalić posiadane przez siebie rozwiązania e-learningowe, zarówno w obszarze metodycznym, jak i narzędziowym.

W ramach ścieżki metodycznej odbędą się dwa dwudniowe warsztaty:

  • Metodyka e-learningu – jak tworzyć skuteczne e-szkolenia w oparciu o najnowsze trendy: microlearning, fabularyzację, personalizację, m-learning, v-learning.
  • Projektowanie scenariuszy e-learningowych – praktyczny warsztat dla scenarzystów szkoleń elektronicznych.

W ścieżce wdrożeniowej planowany jest jednodniowy warsztat pod tytułem: Jak wdrożyć e-learning w firmie? Wybór modelu, biznesowe aspekty budowy środowiska edukacyjnego, marketing motywacyjny

A w ścieżce developerskej, dwa dwudniowe warsztaty:

  • Projektowanie efektywnych szkoleń e-learningowych w narzędziu Articulate 360 – warsztat na poziomie podstawowym.
  • Warsztat Articulate 360 – zaawansowane mechanizmy e-learningowe i m-learning w aplikacji Articulate 360.

To ciekawa oferta dla osób odpowiedzialnych w organizacjach za kreowanie i realizacje polityki e‑learningowej, dla metodyków nauczania, chcących poznać tajniki planowania i realizacji procesów e‑learningowych lub blended learningowych, scenarzystów szkoleń i developerów rozwiązań e‑learningowych. Warto na niej być – bo jest tworzona przez praktyków, dla praktyków. Najlepszą rekomendacją jest dla mnie fakt, że mamy już kilka proaktywnych zgłoszeń od uczestników poprzednich edycji – które wpłynęły do nas, zanim jeszcze ustaliliśmy datę i program edycji 2018. Jako współodpowiedzialny za e-learning.pl, który jest jedynym, samodzielnym organizatorem E-learning Bootcamp – polecam gorąco. Szczegóły i wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj: https://www.e-learning.pl/bootcamp/

Udostępnij: