215. Konferencja online, Blanchard i inni guru. Za darmo ;-)

Jest niewielu mówców, którzy porywają publiczność, niekoniecznie poprzez bycie showmanem, a poprzez bycie autentycznym. Jednym z nich jest dla mnie Ken Blanchard. Podobno najłatwiej ludzi rozbawić, a dużo trudniej zmusić do myślenia. Ken potrafi doprowadzić (bo to chyba lepsze słowo niż „zmusić”) do myślenia, a dodatkowo jest jednym z nielicznych, których widziałem, a którzy to potrafią wzbudzić szereg autentycznych emocji, niekiedy doprowadzających ludzi do łez. Sztukę opowiadania poruszających historii ma opanowaną do mistrzostwa.

Ken Blanchard jest współautorem koncepcji Przywództwa Sytuacyjnego oraz Servant Leadership, czyli modelu przywództwa w którym to lider jest przede wszystkim wsparciem wobec swego otoczenia, zajmuje się zdejmowaniem barier, dawaniem wsparcia i pomocą. Jest to w kontrze do tradycyjnego modelu „szefa”, który wyznacza cel, kontroluje i ma zawsze rację ;-). W polskiej kulturze narodowej ten pierwszy model przywództwa (servant leadership) ma znacznie trudniej niż ten drugi, jako że z uwagi na duży dystans władzy i często występujący jeszcze folwarczny styl zarządzania, naszym przywódcom naturalnie łatwiej być po stronie „wymagam” niż „wspieram”.

Przez wielu Ken jest uznawany za guru zarządzania, niezależnie od nazewnictwa, jest na pewno doskonałym i inspirującym mówcą. Pisałem o nim tutaj – po tym linkiem są dwa jego wystąpienia z listopada 2011. Mówił wtedy między innymi o tym, że świat dramatycznie potrzebuje nowego i innego modelu przywództwa. Ciekawe co powiedziałby dzisiaj…

Piszę o tym wszystkim nie bez kozery, bo w dniach 17-26 października 2017 odbędzie się konferencja 40 mówców, organizowana przez Blancharda, na której Ken będzie jedną z gwiazd. Wszystkie informacje są tutaj: https://servantleadershipsummit.com/

Transmisje konferencji online, czy organizowanie ich całkowicie w necie to coraz bardziej powszechny trend. Taka opcja zwykle wiąże się z mniejszą opłatą, niż bycie tam na miejscu, „na żywo”. W przypadku Servant Leadership Summit mamy wszystko za darmo. Oferta warta rozważenia, również z uwagi na listę mówców. Liczba „guru” na metr kwadratowy jest imponująca. Wystąpią między innymi:

  • Ken Blanchard (wspomniany powyżej)
  • Tony Robbins (guru chyba od wszystkiego ;))
  • Marshall Goldsmith (guru i autor bestsellerów)
  • Jim Kouzes (guru od bestsellerów nt. przywództwa)
  • Peter Senge (guru od „Piątej dyscypliny”)

…i wielu, wielu innych. Łącznie będzie 40 wystąpień. Organizatorzy zapowiadają ponad 20 godzin inspiracji i wiedzy.

Do zapisania wystarczy imię i e-mail. Potem, każde wystąpienie będzie dostępne do obejrzenia przez 48 godzin, niekoniecznie będzie trzeba oglądać je na żywo. Po zarejestrowaniu się dostajemy kalendarz wystąpień i opisy poszczególnych sesji. Jest wersja płatna, która obejmuje dodatkowe bonusy i narzędzia od prowadzących, ale w wersji darmowej, myślę, że jest „do wzięcia” całkiem sporo. Polecam wszystkim zainteresowanym zarządzaniem, rozwojem, HRem, przywództwem.

Udostępnij: