212. E-learning BootCamp 2017

Będzie zawodowo, konkretnie, z lokowaniem produktu i na temat marki e-learning.pl, którą mam przyjemność pośrednio zarządzać.

Rok temu, w maju 2016, byłem w Denver, na największej chyba konferencji branży szkoleniowo-rozwojowo-doradczej, ATD. Konferencja to ponad 10 000 uczestników, cztery intensywne dni sesji warsztatowych i wystąpień, mnóstwo inspiracji i wymiany wiedzy.

Kilka tygodni potem występowałem na rodzimym gruncie, przedstawiając po części inspiracje i wnioski z konferencji, po części przemyślenia z realizacji projektów, które prowadzimy ? dla grupy pasjonatów nowych technologii w nauczaniu. Mój 45 minutowy ?key-note? zatytułowany był: ?Trendy w rozwoju pracowników?. Spodobał się na tyle, że podtrzymuję jego życie, w formie gościnnych występów dla studentów SGH. Część z treści przeniknęła do corocznej publikacji o której pisałem ostatnio.

Odbiorcami pierwszego wystąpienia byli uczestnicy E-learning BootCamp, 5-dniowego wydarzenia e-dukacyjnego, które w tym roku, przygotowujemy już po raz trzeci.

E-learning CootCamp składa się z czterech różnych warsztatów ułożonych w dwóch ścieżkach: metodycznej i developerskiej. Uczestnicy warsztatów biorą również udział w dniu wspólnej inspiracji i wymiany doświadczeń E-learning Festival. W tym roku całość odbywa się w dniach 19-23 czerwca. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i spotkania nie tylko praktyków i fanów e-learningu, ale także osób zainteresowanych szeroko rozumianym rozwojem pracowników w organizacjach czy zastosowaniem technologii informatycznych w szkoleniach i działaniach rozwojowych.

W tym roku duży akcent zostanie położony na praktyczne zastosowanie trendu microlearningu i mobile learningu w procesach szkoleniowych. Ważnym elementem wydarzenia będzie także warsztat realizowany przez House of Skills poświęcony metodom praktycznego wdrażania wiedzy w organizacji w oparciu o najlepsze praktyki blended learningowe i doświadczenia we wdrażaniu zmian.

Ścieżka metodyczna to dwa warsztaty:
19-20.06.2017 ? warsztat z metodyki e-learningu ?Jak tworzyć skuteczne e-szkolenia wykorzystując najnowsze trendy: microlearning, fabularyzację, personalizację, m-learning?.
22-23.06.2017 ? warsztat House of Skills ?Skuteczne wdrażanie wiedzy w organizacji z wykorzystaniem digital learningu – metodologia i mechanizmy?.

Ścieżka developerska (projektowanie szkoleń e-learningowych w narzędziach do tworzenia e-szkoleń) obejmuje:
19-20.06.2017 ? Projektowanie efektywnych szkoleń e-learningowych w narzędziu Articulate 360 ? warsztat na poziomie podstawowym.
22-23.06.2017 ? Warsztat Articulate 360 – zaawansowane mechanizmy e-learningowe i m-learning w aplikacji Articulate 360.

Pomiędzy dwoma dniami warsztatowymi, w środę 21 czerwca odbędzie się E-learning Festival ? dzień inspiracji, wymiany doświadczeń, prezentacji trendów i ich praktycznemu wykorzystaniu w projektach rozwojowych.

Poprzednie dwie edycje spotkania zebrały bardzo dobre opinie uczestników i prowadzących – czego miałem okazję doświadczyć ;-). Jeśli jesteś zainteresowana edycją 2017 ? odsyłam do strony: http://e-learning.pl/bootcamp/

Udostępnij: