O autorze

Celem istnienia tej strony jest luźna wymiana myśli, inspiracja, (samo)rozwój i dzielenie się wiedzą.

Michał Zaborek

Zawodowo, funkcjonuję w House of Skills, czołowej firmie doradczo-szkoleniowej w Polsce, jako prezes zarządu. Zanim zająłem się zarządzaniem, działałem jako trener/konsultant a potem konsultant, realizując projekty z klientami, głównie w obszarach diagnozy i zmiany kultury organizacyjnej firm i zespołów zarządzających, diagnozy społecznej, wdrażania systemów ocen, zarządzania talentami, podnoszenia efektywności i budowania zespołów. Mam też kilkuletnie, ciekawe doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji. Jestem współautorem książki Zespoły po polsku, traktującej o pracy zespołowej w polskich organizacjach i w polskim kontekście kulturowym.

Inspirują mnie sukcesy i porażki innych, mądre książki i odważni ludzie. Moje hobby, poza pracą, to fotografia, piłka nożna, joga i gotowanie. O fotografii piszę (tzn. głównie wrzucam zdjęcia) na swojej drugiej stronie: www.1978.pl.

Blog jest moją prywatną inicjatywą. Jego nazwa, to luźne, inspiracyjne nawiązanie do tematyki HR (human resources, zarządzanie zasobami ludzkimi). Skąd akurat taka nazwa? Gdy zakładałem bloga, to czytałem akurat książkę „Kultura ma znaczenie”, o roli kultury w biznesie, zatem analogicznie zakiełkowało mi w głowie „HR ma znaczenie”.

Na blogu gościnnie piszą:

Paweł Wydymus

pawel1Wspieram Michała pisząc od czasu do czasu na tematy związane z blogiem. Moje teksty bazują na doświadczeniu zawodowym, codziennej praktyce biznesowej oraz nowych koncepcjach przebijających się w książkach, czasopismach oraz w sieci.

Moje doświadczenie pochodzi głównie z dużych korporacji, gdzie poza pracą (marketing, sprzedaży) zawsze bardzo interesowałem się interakcjami między ludźmi, pracą zespołów i szerok pojętym zarządzaniem.

Paweł

Marek Hyla

Wspieram Kilentów w zakresie strategicznych aspektów wdrożenia e-learningu. Od kilkunastu – konsultuję działania związane z kreowaniem rozwiązań informatycznych wspierających procesy zdalnego nauczania oraz wspieram wdrożenia nowoczesnych rozwiązań szkoleniowych w organizacji.

Byłem prelegentem lub panelistą na wielu seminariach i konferencjach ? od Tokio, przez Warszawę i Berlin, po Orlando.

Jako współzałożyciel XY Learning Team (www.xylearningteam.pl) angażuję się również w promowanie zrównoważonego wykorzystania pełnego bogactwa form rozwojowych. Styk rozwoju człowieka i technologii jest światem moich inspiracji.

Jestem autorem książek: „E-learning – od pomysłu do rozwiązania”, czterokrotnie wznowionego „Przewodnika po e learningu”, raportów oraz innych tekstów publikowanych w prasie IT oraz HR. Pasjonuje mnie świat ? jego bogactwo i różnorodność. Lubię go poznawać zarówno empirycznie (podróże), jak i teoretycznie (mapa, książka, zdjęcia). W nurkowaniu i graniu w koszykówkę szukam zastrzyków energii do pracy.

Pełnię funkcję dyrektora R&D w House of Skills. Swoją przygodę z branżą doradczo-szkoleniową rozpocząłem w 2005 roku, zaczynając jako junior konsultant, a potem trener i konsultant. Od roku 2010 odpowiadam za poszukiwanie, kreowanie i wdrażanie nowych rozwiązań rozwojowych i szkoleniowych.